Zakończyliśmy Studium

W sobotę, 21 grudnia, miało miejsce rozdanie dyplomów absolwentom Studium Małżeństwa i Rodziny. Tytuł absolwenta uzyskało 29 osób.

Uroczysta gala połączona została ze spotkaniem opłatkowym osób współpracujących z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin. W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego spotkanie rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Biskup Jerzy Mazur. W słowie skierowanym do zebranych przypomniał  „Jesteśmy posłani do drugiego człowieka. Idźmy w mocy, że Bóg jest z nami. Bierzmy siłę z Chrystusa, przemieniajmy ten dzisiejszy świat. Naszym słowem i świadectwem życia przemieniajmy świat.”
Na koniec ordynariusz pobłogosławi licznie zebrane dzieci.
Druga część spotkania odbyła się w sali centrum pastoralno- administracyjnego.  Tam nastąpiło podsumowanie intensywnego czasu studium. Ks. Paweł Tober, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie studium. Słowa wdzięczności skierował do wykładowców, którzy poświecili swój czas i podzielili się wiedzą, ale też do księży proboszczów z parafii, z których pochodzą absolwenci, za, często, słowa motywujące do podjęcia nauki. W obecności najbliższych dyplom odebrało 29 absolwentów.

Spotkanie zakończyło dzielenie się opłatkiem i wspólna agapa.
W życzeniach, które do zebranych skierował ksiądz biskup, mówił „Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne.Niech w każdej waszej rodzinie będzie radość stajenki betlejemskiej, radość wspólnoty Kościoła. Jest z nami Jezus Chrystus, którzy przyszedł, żeby nas zbawić. To źródło prawdziwego szczęścia. Niech ono wypełnia ten czas”

Kolejną częścią studium będzie kurs naturalnych metod planowania rodziny, który rozpocznie się w lutym 2020 roku.