Dzień Dziecka Utraconego – Ełk

Dzień Dziecka Utraconego – Ełk

16 października, przedłużając obchody Dnia Dziecka Utraconego na ełckim cmentarzu komunalnym odbył się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Podczas uroczystości pochowano urnę z prochami dwójki dzieci zmarłych przed urodzeniem.

Uroczystości pogrzebowej i Mszy Świętej, która poprzedziła pochówek, przewodniczył ks. Paweł Tober, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Kazanie wygłosił salezjanin, ks. Dariusz Kozłowski. W słowie skierowanym  do zebranych podkreślił on wartość życia poczętego oraz szereg trudów, jakie podejmowane są w ramach pomocy i wsparcia rodzinom po stracie. Po Mszy Świętej zebrani udali się na miejsce pochówku.

W Polsce Dzień Dziecka Utraconego wpisał się w kalendarz  dzięki staraniom Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”. Od 2004 roku dzieci utracone wspominamy 15 października.  Dzień ten ma być wspomnieniem tych dzieci, które odeszły, ale tez ma za zadanie nakreślić społeczeństwu szereg trudów, z jakimi borykają się rodzice po stracie.